Zaufaj intuicji, która pozwala spełnić marzenia o ciepłym i komfortowym wnętrzu… Twoim własnym wnętrzu… domu czy mieszkania.

Projektowanie wnętrz Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie
Oferta

Projektowanie wnętrz Gdańsk, Trójmiasto

Jedyne.Takie.Wnętrza to autorska pracownia projektowa, która zajmuje się kompleksowym projektowaniem prywatnych wnętrz mieszkalnych.

 

Od początku współpracy pracujemy na istniejących, dostępnych i konkretnych produktach wyposażenia wnętrz. Jest to niezwykle istotne, aby zrealizować projekt wnętrza na etapie wykończeniowym. Listę zakupową prowadzimy od początku projektu i dopasowujemy ją do budżetu (dodajemy szacunkowy kosztorys dotyczący wyposażenia i materiałów ściśle związanych z koncepcją aranżacji). Podłogi, glazura, drzwi - oferta rynkowa jest obszerna, ale jest to jednocześnie najważniejsza baza dla każdego wnętrza, więc omawiamy te propozycje na samym początku współpracy rozwiązując jednocześnie wszelkie rozważania w zakresie możliwości ich wykorzystania. Bardzo ważnym elementem współpracy jest wspólny spacer po sklepach, bowiem w trakcie jednego spotkania naprawdę udaje się wybrać najważniejsze materiały wykończeniowe, co jest niezwykle ważnym atutem współpracy z moją pracownią projektową. Dzięki temu, możemy znacząco zawęzić zakres poszukiwań, co ułatwi późniejsze decyzje zakupowe jak i na wizualizacji pokaże docelowe wykończenia. Wskazane inspiracje, materiały jak i upatrzone wyposażenie zawsze biorę pod uwagę, gdyż wpisują się one w misję projektowania indywidualnie dopasowanego do Klienta. Omówienie inspiracji jest kluczowe dla znalezienia wspólnego języka, ustalenie, co zwróciło uwagę na przesłanych zdjęciach, a czego chciałoby się uniknąć. Koncepcja wnętrz, prezentowana na wizualizacjach jest moim autorskim opracowaniem przestrzeni mieszkalnej. Przekazuje wizję wnętrza powstałą na bazie wcześniejszych konsultacji. Nieodłącznym elementem projektu wnętrz jest analiza układu funkcjonalnego (umeblowania) i przede wszystkim określenie możliwości jak i zakres ewentualnych zmian strukturalnych, tak, aby zoptymalizować przestrzeń pod kątem funkcjonalnym. m.in. jak zmieścić w kuchni wszystkie potrzebne sprzęty, zaplanować w łazience dużą ilość miejsc do przechowywania. Profesjonalnie i wyczerpująco staram się odpowiedzieć na wszelkie pytania, wątpliwości oraz wypracować oczekiwany efekt wnętrz ciepłych, przytulnych i ponadczasowych. Wszystko po to, aby docelowo zrealizowane wnętrza miały harmonijny i uporządkowany charakter - dla zapewnienia komfortu życia codziennego. Moje realizacje w 100% odzwierciedlają projekt koncepcyjny, gdyż dokumentacja wykonawcza przygotowana na wysokim poziomie szczegółowości jest jasna, zrozumiała i czytelna. Z powodzeniem pozwala przeprowadzić remont nawet bez nadzoru autorskiego czy we współpracy na odległość. Na codzień zajmuję się projektowaniem wnętrz w Gdańsku, Trójmieście i województwie pomorskim, jednak regularnie realizuję profesjonalne projekty wnętrz online w całej Polsce. Jako architekt wnętrz w swoim portfolio posiadam projekty wnętrz mieszkań i domów na terenie całego kraju (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań...). Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio i współpracy.

Jak przebiega proces projektowania wnętrz?

Projektowanie wnętrz każdego pomieszczenia, czy to salonu z kuchnią, łazienki czy pokóju jest podzielone na 3 etapy: 
  • Etap I - projekt funkcjonalny, czyli analiza potrzeb funkcjonalnych i optymalizacja wykorzystania przestrzeni w oparciu o wypełnioną przez Klienta ankietę odnośnie preferencji, uzupełnioną zdjęciami inspiracji itp. zmierzający do przygotowania planu umeblowania mieszkania (tzw. układ funkcjonalny na rzucie z góry 2d) we właściwych rozmiarów sprzęty, wyposażenie, ceramikę, meble gotowe i na wymiar, zapewniające komunikację itp., oraz przy okazji wcześniej omawiane materiały wykończeniowe. Etap ten przygotowuję i wysyłam do wglądu/przemyślenia, a następnie umawiamy się  na konsultacje w formie zdalnego pulpitu - rozmowy telefonicznej bez kamery, podczas której udostępniam widok na swój ekran i możemy na bieżąco wprowadzać zmiany w umeblowaniu 2d. Efektem takiej sesji jest konsultacja i uzgodnienie wszystkich wątpliwości, zmierzające do wypracowania docelowego rzutu umeblowania.

  • Etap II - projekt koncepcyjny wnętrza prezentowany na fotorealistycznych wizualizacjach. Najczęściej za pierwszym podejściem powstaje aranżacja wnętrza realizowana w 90%, z drobnymi korektami, po konsultacjach/zmianach/ustaleniach z Klientami. Koncepcja wnętrza odzwierciedla zaprojektowane wnętrze jako jedną, spójną i wypracowaną na podstawie wcześniejszych działań - wizję wykończenia wnętrza, wyposażoną w oświetlenie, omawiane materiały wykończeniowe, meble ruchome, zabudowy meblowe, dekoracje itp. Następnie konsultujemy wnętrza, tak, aby wypracować finalną wersję projektu wnętrza zakładając maksymalnie trzy tury wizualizacji, w tym drobne zmiany. Konsultacje mające na celu omówienie założeń projektowych odbywają się również w formie zdalnego pulpitu lub emailowo.

  • Etap III - dokumentacja wykonawcza stanowi najważniejszą część projektu wnętrza, ponieważ zapewnia jego odtworzenie. Na profesjonalną dokumentację składa się kilkadziesiąt rysunków projektowych z obszernym komentarzem dla wykonawcy oraz stolarza, lista wyposażenia z detalami, ilościami itp. Przygotowanie rysunków projektowych oraz uzupełnienie kosztorysu, jeszcze raz weryfikuje koncepcję wnętrza, jeśli należy wprowadzić korekty techniczne czy omówić docelowe detale wykończeniowe, przygotować oferty zakupowe np. na oświetlenie czy płytki, wyposażenie łazienek itp. Dlatego też, niezwykle istotne jest określenie budżetu jakim się dysponuje na wykończenie mieszkania. 

Projekty funkcjonalne / Konsultacje układu aranżacji wnętrz mieszkań

Zmiany lokatorskie mieszkań deweloperskich / Opracowanie schematu oświetlenia / gniazdek / hydrauliki / c.o. - po zakupie wymarzonego mieszkania w stanie deweloperskim, które najczęściej jest jeszcze przed lub w trakcie budowy, mamy możliwość sprawdzenia i wykonania optymalizacji układu przestrzennego, a w dalszej kolejności wprowadzenia zmian w głównych branżach jakimi są architektura-układ ścian, elektryka i oświetlenie, podejścia wod.-kan oraz instalacja c.o. - rozkład grzejników.  Są to tzw. zmiany lokatorskie, które deweloper dopuszcza do wprowadzenia, ale tylko do wyznaczonego terminu, po którym następuje realizacja danego etapu budowy i żadne zmiany nie będą mogły już zostać wprowadzone przed odbiorem mieszkania. Dlatego warto skorzystać z usługi opracowania układu funkcjonalnego mieszkania - im wcześniej tym lepiej. Zaaranżujemy przestrzeń w realnych rozmiarów wyposażenie i ocenimy rzetelność planu aranżacji deweloperskiej. Sprawdzimy funkcjonalność planowanych pokoi, a dzięki odpowiedniemu zapasowi czasu - wprowadzimy dopuszczalne zmiany w układzie ścian działowych. Finalnie, opracujemy schemat rozmieszczenia oświetlenia, gniazdek, podłączeń ceramikii armatury oraz gniazdek, tak, aby przystępując do prac wykończeniowych wszystkie ww. były już na odpowiednim miejscu. Warto wiedzieć, że propozycje zmian lokatoskich będą poddane weryfkacji oraz wycenie przez specjalistów branżowych dewelopera, co jest obligatoryjne pod kątem zapewnienia i wykonania standardu inwestycji oraz warunków technicznych, jakim podlegają budynki i ich otoczenie.

Projekty funkcjonalne / Konsultacje układu aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych

Optymalizacja układu funkcjonalnego domu - bardzo często projekt budowlany budynku jednorodzinnego, zwłaszcza zakupiony jako gotowy projekt domu, zakłada szablonowe rozwiązania w zakresie rozkładu pomieszczeń. Zdarza się, że nawet dom projektowany wg indywidualnych potrzeb nie spełnia oczekiwań w 100% i wymaga spojrzenia specjalisty od aranżacji wnętrz. Wymuszony przez rozkład ścian, okien czy drzwi metraż pomieszczeń w nowym budynku może być imponujący, ale nie w pełni funkcjonalny. Domy o mniejszym metrażu szczególnie powinny zapewniać maksimum wykorzystania przestrzeni. Wnętrza domów, czyli takie, na których docelowy kształt inwestor ma większy wpływ niż wnętrza mieszkań, mogą być wygodne i praktyczne, dlatego zanim projekt budowlany zostanie zatwierdzony, warto skorzystać z profesjonalnej usługi aranżacji wnętrz planowanego budynku. W oparciu o wypełnioną ankietę odnośnie preferencji i oczekiwań, projektant wnętrz przygotuje układ funkcjonalny wszystkich bądź wybranych pomieszczeń  jako umeblowanie 2d, prezentując potencjał przestrzenny budynku, ale przede wszystkim wskazując możliwe utrudnienia w realizacji oczekiwań i potrzeb zapewniających komfort w codziennym użytkowaniu. Ewentualne problemy aranżacyjne zostaną naprawione poprzez zasugerowane rozwiązania, dzięki którym będzie można m.in. przesunąć ścianę działową, zmienić rozmiar okien czy też usytuowanie drzwi. Kolejnym krokiem będzie opracowanie schematu oświetlenia, elektryki czy podejść wod-kan., rozmieszczenia grzejników itp.
Opracowanie schematu oświetlenia / gniazdek / hydrauliki / c.o. - rozkład ww. instalacji stanowi część projektu budowlanego budynku jednorodzinnego, jednak często jest to standardowy i niewystarczający rozkład oświetlenia, włączników czy gniazdek, a umiejscowienie np. grzejników może ograniczać funkcjonalność pomieszczeń. Najlepszym momentem na wprowadzenie zmian i zaprojektowanie m.in. oświetlenia jest etap przed rozpoczęciem budowy, aby ocenić rozkład ścian pod kątem optymalizacji układu funkcjonalnego (punkt powyżej). Jednak, nie będzie za późno, jeśli decyzja o skorzystaniu z niniejszej usługi zapadnie już po wybudowaniu stanu surowego. Warto wziąć pod uwagę możliwość zlecenia kompleksowego projektu wnętrza na co najmniej 3 do 6 miesiący przed wejściem na budowę elektryka czy hydraulika, aby stworzyć pełnowartościową aranżacje wnętrz z wizualizacjami i doborem wyposażenia, a następnie jako jej udokumentowanie otrzymać docelowe rysunki projektowe rozmieszczenia punktów oświetleniowych, gniazdek, włączników, podejść wod.-kan., czy grzejników. Jeżeli sytuacja wymaga jedynie opracowania ww. schematów w 2d, to stanowi ona pewne ograniczenie, ponieważ bazujemy jedynie na układzie funkcjonalnym - umeblowaniu wnetrza w 2d, nie wiedząc jak docelowo dane wnętrze zostanie wyposażone a powierzchnie wykończone. Projektowane pod wymiar meble, zabudowy jak i układ płytek/fug, dekoracji ściennych itp. wymagają szczególnego rozrysowania detali w tym umieszczenia gniazdek, włączników, grzejników czy armatury. Nie wyklucza to jednak przygotowania rozszerzonego projektu elektryki czy hydrauliki, na podstawie którego wykonawcy branżowi rozprowadzą główne instalacje. Jak wiadomo, instalacje te są niezbędne przed położeniem mokrych tynków czy wykonaniem wylewek, a jeszcze na etapie prac wykończeniowych będzie można wprowadzić drobne korekty. Należy pamiętać, że opisana usługa jest wykonana przez projektanta wnętrz - specjalistę w swojej dziedzinie, profesjonalnie, ale jednak nie posiadającego uprawnień budowlanych, dlatego otrzymane projekty nie stanowią projektów o charakterze instalatorskim i technicznym. Schematyczny rozkład rozmieszczenia ww. zawiera wymiary i komentarz słowny opisujący oczekiwane rozwiązania, które obligatoryjnie podlegają konsultacji i zatwierdzeniu z właściwym dla danej branży wykonawcą.

Projektowanie wnętrz łazienek

Projekty łazienek - zlecenia na samodzielne projekty łazienek powstają przede wszystkim we współpracy zdalnej. Współpraca zdalna polega na przesłaniu Państwu szablonu stanowiącego ułatwienie do przygotowania pomiarowania pomieszczenia we własnym zakresie. Dodatkowo należy wypełnić ankietę odnośnie preferencji, przesłać zdjęcia pomieszczenia wraz z inspiracjami, które pozwolą zaprojektować przestrzeń funkcjonalnie oraz w oczekiwanym stylu. Niezależnie od kondycji pomieszczenia (łazienka w stanie deweloperskim czy łazienka do generalnego remontu), na początku opracowujemy układ umeblowania przestrzeni z uwzględnieniem konkretnego wyposażenia pod względem wymiarów, dostępnych produktów i w ramach zaplanowanego budżetu. Proponujemy docelowe płytki, które wpisują się w preferowany charakter wnętrza, a następnie prezentujemy projekt koncepcyjny w formie wizualizacji. W ten sposób powstaje aranżacja wnętrza łazienki, która jest koncepcją realizowaną w 90%. Oczywiście macie Państwo możliwość wprowadzania zmian oraz konsultacji, jednak nadal pracujemy na pierwszej, autorskiej koncepcji. Na zakończenie współpracy opracowujemy profesjonalną dokumentację projektową dla wykonawców, która jest czytelna, zrozumiała i opisana w sposób zastępujący bezpośredni kontakt przy realizacji projektu. Nieodłącznym jej elementem jest lista wyposażenia obejmująca najważniejsze m.in. elementy wyposażenia: ceramikę i armaturę, akcesoria łazienkowe, oświetlenie wraz z odpowiednimi źródłami światła, a także ilościowe zestawienie płytek. Łazienki stanowiące część projektowanego domu czy mieszkania, zależnie od lokalizacji będą projektowane również w formie zdalnej lub osobiście z usługą pomiarową.

Konsultacje projektowe

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w różnym zakresie: czy to odnośnie aranżacji, kolorystyki danego pomieszczenia czy to polegające na rozmowie czy dane pomysły / inspiracje się sprawdzą, a może przed planowanym remontem potrzebujecie Państwo porady w jakim zakresie ten remont przeprowadzić, samodzielnie czy z pomocą architekta wnętrz - warto skorzystać z usługi zwanej konsultacją. W uwagi na różnorodne sytuacje, taka porada będzie wyceniania indywidualnie. 

Jedyne.Takie.Wnętrza - Projektowanie wnętrz Gdańsk, Trójmiasto i cała Polska

do góry