Zaufaj intuicji, która pozwala spełnić marzenia o ciepłym i komfortowym wnętrzu… Twoim własnym wnętrzu… domu czy mieszkania.

 

 

„…świat nieprzeciętnych wnętrz zainspirował mnie i zachwycił na tyle, by radykalnie zmienić swoją życiową drogę, a projektowanie wnętrz uczynić moją pasją… która głęboko skrywana dojrzewała przez lata, by w odpowiednim momencie całkowicie zawładnąć moim życiem… z zupełnie nowym podejściem, wzbogacanym o zdobywane doświadczenie i wciąż rozwijanym wewnętrznym talentem…"

„…tworzone przeze mnie aranżacje udowadniają, że ekonomia i sztuka mogą iść w parze…"

                                                                       

                                                                              Paulina Kononowicz-Kwaśnik

 

O mnie

Odkryłam, że chciałabym tworzyć wnętrza będące natchnieniem dla innych, którzy zapragną, bym przyczyniła się do wykreowania wnętrza dla nich. Zainspirują na tyle, by odmienić swoje otoczenie, wyjść poza utarte ścieżki i zakochać się we własnych czterech kątach. Ekonomistka, która postanowiła projektować wnętrza… któż by pomyślał, że tak odmienne charaktery, mogą iść w parze. A jednak...to one mnie definiują, sprawiają, że ekonomiczne podejścia dba o funkcjonalność i wygodę, nierzadko i kieszeń, a artystka-perfekcjonistka tworzy wnętrza. 

Nieprzeciętna wyobraźnia i mnogość pomysłów nie pozwalają odejść od komputera, a potem spokojnie zasnąć, gdy projektuję... dokładnie opisują moje zaangażowanie w każdy projekt. Ponadto, elastyczność, uprzejmość i terminowość to również moje mocne strony. Fascynuję się pięknymi wnętrzami i staram się ze wszystkich sił tworzyć wyjątkowe wnętrza. Projektuję i aranżuję wnętrza mieszkań i domów, tak, aby ich mieszkańcy mogli cieszyć się efektem przez długie lata. Dokładam wszelkich starań, aby wykreować przestrzeń dopasowaną do charakteru domowników oraz przytulną i wygodną w codziennych czynnościach. Radość, jaką sprawiają mi słowa zadowolenia z projektu jest nie do opisania...

Projektowanie wnętrz mieszkań i domów jest moją główną domeną, jednak z powodzeniem i niemniejszą przyjemnością wykonuję aranżacje wnętrz łazienek, sypialni, pokoi dziecięcych i innych pomieszczeń. Dbam o estetyczny wygląd zewnętrzny budynków w postaci projektów elewacji, jak również o poprawę komfortu oferując metamorfozy wnętrz czy home staging.

Świadoma wyzwań jakie wiążą się z projektowaniem przestrzeni publicznych, podejmuję je z ambicją i znajomością własnych możliwości, nieskrępowaną wyobraźnią i chęcią tworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Projektuję wnętrza salonów fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetów lekarskich, hoteli, kawiarni, restauracji, jak również tworzę koncepcje wnętrz biurowych.

W maju 2015r. zajęłam I. miejsce w konkursie Doskonałe Kolekcje Opoczno 2014

na projekt pomieszczenia z innowacyjnym wykorzystaniem płytek z kolekcji Opoczno 2014. Zwycięski projekt sypialni z łazienką, w której zastosowałam płytki o geometrycznym wzorze jako tło dla nowoczesnego łóżka. Kilka słów o konkursie na moim blogu oraz na portalu łazienkowym.

 

      

W 2011 roku zajęłam III. miejsce w konkursie Excellent Design na projekt łazienki, z wykorzystaniem produktów ekskluzywnych marek Excellent, Novellini, Zuchetti, KOS, Ceasar, wykonany w programie CADdecor od CADprojekt K&A i CRsoft. Designerski i niebanalny projekt łazienki na planie kwadratu, którego cztery części odpowiadają poszczególnym strefom, z uwagą skierowaną na "wyspę" z wanną i umywalkami. Zwycięski projekt łazienki do obejrzenia tutaj.

Mój projekt na konkurs Homplexowe Wnętrza I edycja 2012 został wyróżniony. Zostałam uhonorowana Dyplomem za projekt wyjątkowego wnętrza, ze szczególnym uznaniem za dopasowanie do potrzeb jego mieszkańców. Zaprojektowałam eleganckie i komfortowe wnętrze dla pary seniorów z uwzględnieniem ich oczekiwań. Podniosłam poprzeczkę dla własnych możliwości praktycznie nie mając konkurencji, która wybierała bardziej oczywiste preferencje mieszkaniowe osób młodych. 

Magisterskie studia ekonomiczne były tylko pierwszym etapem drogi rozwoju mojej pasji. Postanowiłam doskonalić talent projektowania, dlatego ukończylam Profesjonalny Kurs Projektowania Wnętrz Mieszkalnych w szkole Art Studio w Warszawie. To inspirujące doświadczenie nie tylko sprawiło, że zyskałam przekonanie co do własnych możliwości w tej dziedzinie, ale również pozwoliło mi otworzyć się na nowe doświadczenia i sprawdzić umiejętności w praktyce. W czasie przygotowań do dyplomu w 2009 roku nawiązałam kontakt z biurem projektowym, które powierzyło mi wykonanie projektu wnętrz dla konkretnego klienta. To wyzwanie skłoniło mnie do dalszych działań. Zdecydowałam się na dodatkowe studia architektoniczne na uczelni technicznej. Studia ukończyłam z sukcesem, a jeszcze w trakcie ich trwania 1 grudnia 2011 roku założyłam włąsną firmę. Efekty mojej pracy mogą teraz Państwo oglądać w galerii Projekty.

Zapraszam na mój blog - jedynetakiewnetrza.blogspot.com, gdzie prezentuję moje prywatne inspiracje, zachwyty i preferencje. Pozwolą ocenić jaką ścieżką podążam, co nie oznacza, że zamykam się na określony styl. Potrafię dostrzec piękno w każdym wnętrzu, jeżeli tylko odzwierciedla charakter osób w nich mieszkających bądź idee projektanta. Interesuję się historią wnętrz, uwielbiam podróże i zwiedzanie miast, co również wynika z podziwu dla architektury w szerokim zakresie. Ponadto, na blogu prezentują własne realizacje, bieżące projekty.