Zaufaj intuicji, która pozwala spełnić marzenia o ciepłym i komfortowym wnętrzu… Twoim własnym wnętrzu… domu czy mieszkania.

„…świat nieprzeciętnych wnętrz zainspirował mnie i zachwycił na tyle, by radykalnie zmienić swoją życiową drogę, a projektowanie wnętrz uczynić moją pasją… która głęboko skrywana dojrzewała przez lata, by w odpowiednim momencie całkowicie zawładnąć moim życiem… z zupełnie nowym podejściem, wzbogacanym o zdobywane doświadczenie i wciąż rozwijanym wewnętrznym talentem…" Paulina Kononowicz-Kwaśnik

Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - Paulina Kononowicz-Kwaśnik

Architekt wnętrz w Gdańsku, Trójmieście,

całej Polsce i za granicą
Ekonomistka, która postanowiła projektować wnętrza… któż by pomyślał, że tak odmienne charaktery, mogą iść w parze. A jednak... to one mnie definiują. Sprawiają, że ekonomiczne podejścia dba o funkcjonalność i wygodę, nierzadko i kieszeń, a perfekcjonistka o artystycznej duszy tworzy wnętrza. Ukończenie magisterskich studiów ekonomicznych było tylko pierwszym etapem drogi rozwoju mojej pasji. Odkryłam uśpiony talent do projektowania wnętrz. Odnalazłam swoje powołanie. Postanowiłam zdobyć wiedzę, dlatego na początku ukończyłam Profesjonalny Kurs Projektowania Wnętrz Mieszkalnych w szkole Art Studio w Warszawie. To inspirujące doświadczenie nie tylko sprawiło, że zyskałam przekonanie co do własnych możliwości w tej dziedzinie, ale również pozwoliło mi otworzyć się na nowe doświadczenia i sprawdzić umiejętności w praktyce. W czasie przygotowań do dyplomu w 2009 roku nawiązałam kontakt z biurem projektowym, które powierzyło mi wykonanie pierwszego projektu wnętrz. To wyzwanie skłoniło mnie do dalszych działań w tym kierunku. 1 grudnia 2011 roku założyłam pracownię projektową pod nazwą Jedyne.Takie.Wnętrza. W 2013r. zdecydowałam się na studia architektoniczne na kierunku Architektura Wnętrz na jednym z państwowych uniwersytetów, które ukończyłam z sukcesem.

 

Fascynuję się pięknymi wnętrzami i staram się ze wszystkich sił tworzyć wyjątkowe wnętrza. Niezmiennie wzorem jest dla mnie współczesny modernizm, elegancki minimalizm, jak i art deco, czyli połączenie klasyki ze szlachetnością dobranych materiałów. Wnętrza ponadczasowe i inspirujące. Będące natchnieniem dla innych, którzy zapragną, bym przyczyniła się do wykreowania wnętrza dla nich. W codziennej pracy dokładam wszelkich starań, aby wykreować przestrzeń dopasowaną do charakteru domowników oraz przytulną i wygodną w codziennych czynnościach. Definiują mnie nieprzeciętna wyobraźnia i mnogość pomysłów, które nie pozwalają odejść od komputera, gdy projektuję... dokładnie opisują moje zaangażowanie w każdy projekt.

Osiągnięcia

luty 2021 Pierwsza publikacja w miesięczniku MjakMieszkanie ukazała się 19.02.2021r.
Zdjęcia mieszkania zaprojektowanego w 100% zgodnie z koncepcją projektu wnętrza.
Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - MJakMieszkanie luty 2021
Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - MJakMieszkanie luty 2021 - 2
Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - MJakMieszkanie luty 2021 - 3
Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - MJakMieszkanie luty 2021 - 4
5 lipca 2019 Wygrany konkurs na projekt miesiąca na portalu wnętrzarskim Aranżacja Wnętrz!
Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - Wygrany konkurs Aranżacja Wnętrz Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - Wygrany konkurs Aranżacja Wnętrz - 2 Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - Wygrany konkurs Aranżacja Wnętrz - 3 Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - Wygrany konkurs Aranżacja Wnętrz - 4
maj 2015 I. miejsce w konkursie Doskonałe Kolekcje Opoczno 2014 na projekt pomieszczenia z innowacyjnym wykorzystaniem płytek z kolekcji Opoczno 2014. Zwycięski projekt sypialni z łazienką, w której zastosowałam płytki o geometrycznym wzorze jako tło dla nowoczesnego łóżka. Więcej słów o konkursie na moim blogu oraz na portalu łazienkowym.
1 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto 1 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - 2 1 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - 3 1 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - 4
2011 III. miejsce w konkursie Excellent Design na projekt łazienki, z wykorzystaniem produktów ekskluzywnych marek Excellent, Novellini, Zuchetti, KOS, Ceasar, wykonany w programie CADdecor od CADprojekt K&A i CRsoft. Designerski i niebanalny projekt łazienki na planie kwadratu, którego cztery części odpowiadają poszczególnym strefom, z uwagą skierowaną na "wyspę" z wanną i umywalkami. Zwycięski projekt łazienki do obejrzenia tutaj.
3 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto 3 miejsce Konkurs - Dyplom, Paulina Kononowicz-Kwaśnik - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto 3 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - 2 3 miejsce Konkurs - Architekt wnętrz Gdańsk, Trójmiasto - 3

Mój projekt na konkurs Homplexowe Wnętrza I edycja 2012 został wyróżniony. Zostałam uhonorowana Dyplomem za projekt wyjątkowego wnętrza, ze szczególnym uznaniem za dopasowanie do potrzeb jego mieszkańców. Zaprojektowałam eleganckie i komfortowe wnętrze dla pary seniorów z uwzględnieniem ich oczekiwań. Podniosłam poprzeczkę dla własnych możliwości praktycznie nie mając konkurencji, która wybierała bardziej oczywiste preferencje mieszkaniowe osób młodych.

Architekt Wnętrz Gdańsk, Trójmiasto i cała Polska

Jako projektant i architekt wnętrz pracuję na codzień w Gdańsku, Trójmieście i województwie pomorskim, jednak regularnie realizuję profesjonalne projekty wnętrz w całej Polsce. W swoim portfolio posiadam realizacje wnętrz mieszkań i domów na terenie całego kraju (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań...). Zapraszam do obejrzenia moich projektów wnętrz i współpracy - Paulina Kononowicz-Kwaśnik.

Zapraszam do obserwacji bloga - jedynetakiewnetrza.blogspot.com, gdzie prezentuję moje prywatne inspiracje, zachwyty i preferencje. Pozwolą ocenić jaką ścieżką podążam, co nie oznacza, że zamykam się na określony styl. Potrafię dostrzec piękno w każdym wnętrzu, jeżeli tylko odzwierciedla charakter osób w nich mieszkających bądź idee projektanta wnętrz. Ponadto, na blogu prezentuję własne realizacje, bieżące projekty, jak i trendy wnętrzarskie.

do góry